Miks tokeniseerida

10/02/2021

Hiljutiste hinnangute kohaselt on kõigi reaalsete varade praegune väärtus umbes 256 triljonit USA dollarit.
Kuigi see vähenev arv on suhteliselt stabiilne, vahetavad kõik need varad regulaarselt omanikku.
Kahjuks on nende varadega kauplemiseks kasutatud protsessid täiesti vananenud.

Valdava osa reaalse vara omamine tähendab ikkagi paberi purustamist.
Seetõttu võib enamik tehinguid võtta nädalaid või isegi kuid.

Varaga kauplemist vaevab ka suur bürokraatia, lugematud tasud ja erinevad geograafilised piirangud. Lisaks on enamikku varasid väga raske jaotada, mistõttu nende turud on väga mittelikviidsed. Hea näide on kinnisvara, kullavarud ja kaunid kunstid.

Õnneks võib tokeniseerimise hiljutiste arengutega reaalsete varade hoidmine ja nendega kauplemine olla tõelise revolutsiooni lävel.
Tokeniseerimine on uuenduslik protsess, kus reaalses maailmas olevaid varasid tähistatakse plokiahelavõrgus olemasolevate digitaalsete märkidega . Kui kiibid on ära visatud, muutuvad need sisuliselt digitaalseteks toiminguteks, mille omandiõiguse olemasolu on ümberlükkamatu. Mis tahes paberist tokeniseerimissüsteemi suurem uuendus on viis, kuidas tulevikus varasid haldame.

Miks sümboolsed varad pärismaailmas?
Loome ainulaadse likviidsuskeskkonna, mis hõlbustab turvalisi ja kiireid tehinguid, olenemata sellest, kas me sümboliseerime reaalset vara või immateriaalset vara, näiteks intellektuaalset omandit.
Lisaks saame kaubelda kinnisvaraga digitaalsete märkidega plokiahelas ilma kolmanda osapoole maakleriteta. Selle asemel vabastab plokiahela muutumatus tehingu kõigi